Ułatwienia dostępu

 

 

OPTIMIST REGATOWY

Wiek uczestnika: 10-13 lat

 

Zew przygody stale pcha dzieci w najodleglejsze i najtrudniej dostępne miejsca. Żeglowanie w sekcji regatowej rozbudza w nich ambicję i ciekawość świata. Uczestnicy zajęć mogą stać się prawdziwymi wyczynowcami. Nasi podopieczni, którzy mają już wystarczające umiejętności do trenowania żeglarstwa sportowego są przygotowywani do startu w regatach. Zawodnicy udoskonalają techniki żeglowania, kształtują właściwy poziom możliwości siłowo - wytrzymałościowych, a także poznają przepisy dotyczące startów w regatach oraz etykietę żeglarską i ducha rywalizacji fair play.

Instruktor: Grzegorz Durdyń, Jędrzej Bering

 

 

regaty Optimist

 

 

ILCA

Wiek uczestnika: 11+

Wyższy "stopień wtajemniczenia" czyli kolejna faza nauki żeglowania, dostarczająca mnóstwa wyzwań i zabawy. Zajęcia dla młodzieży kontynuują i udoskonalają techniki pływania jachtem z poprzednich etapów edukacji. Uczestnicy rozszerzają zakres swoich umiejętności o zaawansowane manewry żeglarskie wykorzystywane w zawodach sportowych. Trening ma na celu dalsze podnoszenie formy fizycznej oraz adaptację do startu w regatach. Do nauki wykorzystywane są łódki typu ILCA (Laser).

Instruktor: Anna Zabłocka

 

LASER 1

 

Łodzie dwuosobowe

Wiek uczestnika: 14+

Kolejna faza nauki żeglowania, dostarczająca mnóstwa wyzwań. Zajęcia dla młodzieży i starszych zawodników kontynuują i udoskonalają techniki pływania jachtem z poprzednich etapów edukacji. Uczestnicy rozszerzają zakres swoich umiejętności o zaawansowane manewry żeglarskie wykorzystywane w zawodach sportowych. Zajęcia odbywają się łódkach dwuosobowych i są traktowane, jako przygotowawcze do olimpijskiej konkurencji 49er.

 

29er

Monotypowy skiff posiada przezroczyste żagle przypominające pędniki desek windsurfingowych, natomiast konstrukcja kadłuba pozwala na szybką żeglugę. Sternik siedzi na burcie, załogant wisi na trapezie, a na kursach pełnych łódka pędzi w ślizgu niesiona genakerem. Dzięki swojej niewielkiej wadze i dużej powierzchni żagli osiąga ogromne prędkości do kilkudziesięciu km/godz. Żeglowanie tą łódką wymaga bardzo wysokich umiejętności technicznych i akrobatycznej sprawności fizycznej załogi. Każda chwila dekoncentracji i nieuwagi powoduje wywrotkę łódki. To sprawia, że zawody na tych popularnych skiffach są bardzo atrakcyjne i widowiskowe. 

 

420

Międzynarodowa klasa dwuosobowych jachtów sportowych, skonstruowana dla młodzieży i dorosłych. Przygotowana do używania trapezu i spinakera. Pierwsza łódź tej klasy została zwodowana w 1959 roku. W Polsce przeznaczona dla zawodników do lat 18, rywalizujących w systemie sportu młodzieżowego.

 

Instruktor: Judyta Malinowska

 

1

 

 

WINDSURFING

Wiek uczestników: 10+

 

Zamień surfowanie po Internecie na surfowanie po falach. Windsurfing to sport, którym zarazić się można na całe życie. Gotowych przekonać się dlaczego tak jest, zapraszamy na zajęcia sportowe, na których można nauczyć się, jak złapać wiatr w żagiel i utrzymać się na fali. Doświadczony instruktor z pasją szkoli uczestników zajęć. Młodzież przygotowywana jest też do zawodów sportowych, a elementem szkolenia są starty w regatach.

Instruktor: Łukasz Szóstak

 

windsurfing

Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja