• Nasi instruktorzy

  Tomasz Andraszewicz

  kapitan s/y Urtica 

   

  Kapitan jachtowy od 2015 r. Posiada patent morskiego sternika motorowodnego. Ukończył również kurs kierownika wypoczynku oraz szkolenie BLS/AED.

  W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, a obecnym Centrum Żeglarskim pracuje od 2011 r. Od września tego roku pływa na jachcie Urtica, gdzie obecnie pełni funkcję kapitana jednostki.

  Pływanie jest dla niego receptą na oderwanie się od przyziemnych problemów.


  "Żeglarstwo to nie sport, to nawet nie hobby - to jest sposób na życie! Żeglarstwo zmienia ludzi, żeglarzem jest się więc przez całe życie. Chciałbym popłynąć w rejs śladami Roalda Amundsena i spróbować chociaż raz, North-West'owe przejście zdobyć".  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  Maksymilian Bojek

  instruktor

   

  max

   

   

  Młodszy instruktor żeglarstwa od 2012 r. Posiada patent motorowodnego sternika morskiego, jachtowego sternika morskiego oraz RYA Yachtmaster OFFSHORE. Ukończył kurs wychowawcy placówek wypoczynku, posiada uprawnienia holowania narciarza wodnego oraz holowania statków powietrznych.

  W Centrum Żeglarskim pracuje od 2017 r., choć z tym miejscem związany jest od 2009 r., kiedy to w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej był uczestnikiem zajęć. Pływa w rejsy jako I oficer i wychowawca. Prowadzi szkolenia i rejsy na jachcie Forsycja. Oprócz uprawiania żeglarstwa, jeździ na nartach i wakeboardzie oraz nurkuje (OWD, AOWD).

  "Uważam, że żeglowanie stwarza możliwość zbudowania charakteru. Na morzu jesteśmy wstanie poznać innych oraz ich słabe i mocne strony. Z wodą jestem nierozerwalnie związany, mam nadzieję już do końca życia." 

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Stanisław Borysewicz

  instruktor sekcji turystycznej - Cariny

   stasio

  Instruktor sportu - kierunek: żeglarstwo od 1999 r. Posiada patent sternika jachtowego oraz sternika motorowodnego, a także świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu. Ukończył kurs kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży. Z wykształcenia pedagog.

  Z Pomorskim Centrum Edukacji Pałacem Młodzieży, późniejszym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskie oraz Centrum Żeglarskim związany od 1996 r. Obecnie opiekuje się sekcją Carin.

  Zaczynał od kajaków, którymi przepłyną nie tylko całą Polskę. W wolnych chwilach zajmuje się modelarstwem.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Grzegorz Durdyń

  instruktor sekcji Optimist regatowy

   

  2015_polkolonie4_dzi29

   

   

  Instruktor sportu - kierunek: żeglarstwo od 2015 r. Posiada patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Ukończył również kurs kierownika wypoczynku oraz szkolenie BLS/AED.


  W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, a obecnym Centrum Żeglarskim pracuje od 2015 r. Prowadzi sekcję Optimist Regatowy.

  Z żeglarstwem związany jest od 1999 r. Pierwsze kroki stawiał w Uczniowskim Klubie Sportowym JK SEJK Pogoń oraz w Pałacu Młodzieży. Pływał na łódce klasy Optymist, Cadet, 420-ce, Laser oraz na Ok-Dinghy-u.

  "W dorosłym życiu wciąż kontynuuję swoją pasję uczestnicząc w regatach oraz przekazując swoją wiedzę i doświadczenie młodym adeptom żeglarstwa."

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Przemysław Dziarnowski

  instruktor sekcji żeglarstwa morskiego na s/y Magnolia

   

  patent

   

  Młodszy Instruktor żeglarstwa PZŻ od 2012 r. Posiada patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego. Ukończył również kurs kierownika wypoczynku, kurs pedagogiczny dla nauczycieli oraz szkolenie BLS/AED. Studiował na kierunku Turystyka i Rekreacja.

  W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, a obecnym Centrum Żeglarskim pracuje od 2012 r. Początkowo pod opiekę dostał jednostrkę Forsycja, a następnie przejął sekcję Skipperów. Od 2015 r. pływa na jachcie Magnolia, gdzie obecnie pełni funkcję kapitana jednostki.

  "Z żeglarstwem związany jestem od 10 roku życia, początkowo, jako wychowanek szkółki żeglarskiej JK AZS Szczecin, później Ośrodka Morskiego Pałacu Młodzieży i MOS ECEWiŻ. Swoją żeglarską pasję rozwijałem na Optymistach, Carinach i Skipperach. Jestem pasjonatem wszystkiego co związane z żeglarstwem." 

   


  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Jerzy Kaczor

  instruktor sekcji turystycznej

   

  p.Jurek

   

  Instruktor żeglarstwa od 2003 r. i trener klasy drugiej - żeglarstwo od 2010 r. Posiada patent kapitana jachtowego, świadectwo operatora radiotelefonisty UHF oraz licencję sędziowską PZŻ. Ukończył kurs kierownika wypoczynku. Pedagog.

  Z Pomorskim Centrum Edukacji Pałacem Młodzieży, późniejszym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskie oraz Centrum Żeglarskim związany od 2008 r. Wcześniej, od 2004 r., pracował w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim.

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Waldemar Karbowy

  instruktor szkółki żeglarskiej

   

  W.Karbowy

  Posiada patent kapitana jachtowego, instruktora żeglarstwa, trenera żeglarstwa II klasy, kapitana motorowodnego, operatora łączności bliskiego zasięgu, wychowawcy i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży.

  Z żeglarstwem związany od szkoły podstawowej, najpierw jako zawodnik sekcji żeglarskiej SGKS Arkonia  Szczecin (od 1964 r. do 1970 r.), później KS Stal Stocznia Szczecin (od 1971 r. do 1993 r.). Brał udział w regatach krajowych i zagranicznych zdobywając następujące medale w Mistrzostwach Polski: 1970 r. brązowy w kl. Star,  1972 r. złoty w kl. Dragon, 1976 r. brązowy w kl. Soling, 1977 r. srebrny w kl. Soling. Po ukończeniu studiów pracował jako trener sekcji żeglarskiej.

  Od upadku Stoczni i rozwiązaniu klubu Stal Stocznia Szczecin pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, nie tracąc jednak kontaktu z żeglarstwem. Kupił kompletnie zrujnowany jacht, który własnoręcznie wyremontował, przebudował i od tej pory na nim żegluje, bo żeglarstwo jest jego pasją.

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Joanna Guziak

  instruktor sekcji turystycznej 

  (nieobecna)

   

  aśka

  Instruktor żeglarstwa od 2015 r. z przygotowaniem pedagogicznym. Posiada patent jachtowego stenika morskiego i motorowodnego sternika morskiego. Animator czasu wolnego.

  W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, a obecnym Centrum Żeglarskim pracuje od 2012 r. Prowadzi sekcję turystyczną na łódkach typu Skipper.

  Absolwentka geografii o specjalności turystyka morska i nadmorska. Miłością do żeglarstwa zarażona przez rodziców. Otwarta na wszelkie formy turystyki wodnej, ciekawa świata, pełna energii.

  "W żeglarstwie urzekło mnie to, że nie ważne kim jesteś, ile masz lat albo pieniędzy, zawsze możesz rozpocząć swoją przygodę. Uwielbiam to, że każdego dnia spotykam fantastycznych ludzi i uczę się czegoś nowego. Na wodzie walczę ze swoimi słabościami i odnajduję spokój."

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  Judyta Malinowska

   

  judyta

   

   Instruktor żeglarstwa od 2013 roku. Posiada patent jachtowego stenika morskiego i motorowodnego sternika morskiego, operator GMDSS, wychowawca wypoczynku dzieci i mlodzieży. Absolwentka Akademii Morskiej w Szczecinie na kierunku Nawigacja.

   

  Aktywna trenerka sekcji Optimist w klubie Barnim Goleniów.
  Żeglowała z sukcesami na łódkach klasy Optimist (wicemistrzyni Polski z 2007 roku), 420 oraz 470.

   

  j.malinowska centrumzeglarskie.pl

  Agata Ostrowska

  instruktor szkółki żeglarskiej

   

  aga

   

  Posiada certyfikat ukończenia szkolenia instruktorskiego programu EnergaSailing, patent sternika motorowodnego, patent żeglarza jachtowego, opiekuna i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży.

  Nauczyciel wychowania fizycznego. Ze sportem związana od najmłodszych lat. Pasjonatka sportów wodnych.

  W Centrum Żeglarskim pracuje od 2017 r. Prowadzi szkółkę żeglarską na łódkach typu Optimist.

   

  "Żeglarstwo na nowo odkryłam mieszkając w Gdyni, skąd wyruszyłam w pierwsze dalekomorskie rejsy....
  i tak już żeglarski bakcyl pozostał."

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Piotr Owczarski

  instruktor sekcji kajakarstwa turystycznego  DSCF8052 - Kopia

  Instruktor rekreacji ruchowej od 2011 roku. Ukończył kurs kierownika wypoczynku. Pedagog. Kajakarz, instruktor kajakarstwa, żeglarz jachtowy, sternik motorowodny, działacz żeglarski, historyk regionalnego żeglarstwa.

   

  Od 2011 r. prowadzi w Centrum Żeglarskim sekcję kajakarstwa turystycznego. Szczecińską młodzież uczy kajakarstwa nizinnego, zalewowego i morskiego. Zorganizował „Wyprawę kajakową dookoła Wyspy Wolin”, „Wyprawę kajakową dookoła Wyspy Uznam”, „Wyprawę kajakową do Ueckermunde”, „Kajakami dookoła Wyspy Rugii”, „Wyprawę kajakami dookoła Wyspy Bornholm”.

  Uczy młodzież, że kajakarstwo oraz żeglarstwo to szkoła życia i charakteru. 

  Organizator wielu spływów i wypraw kajakowych oraz żeglarskich, w tym w Polsce, Austrii, Danii, we Francji, na Litwie, Łotwie, Niemczech, we Włoszech. Opłynął kajakiem wyspy: Møn, Wolin, Uznam, Rugię, Bornholm, półwysep Gargano we Włoszech, górskie jezioro Achensee w Alpach, przepłynął Zalew Szczeciński z południa na północ. Wytyczając „Kajakowy Szlak Gryfitów” opłynął z młodzieżą dookoła Zalew Szczeciński. W ramach „Wyprawy kajakiem przez Bałtyk” przepłynął Bałtyk wszerz, ze Szwecji do Niemiec i dalej do Świnoujścia. Wiosłował po wodach Morza Adriatyckiego, Kanału La Manche i wielu rzek. Incjator powstania Szczecińskiej Pętli Kajakowej. W czasie swych żeglarskich rejsów dotarł za koło polarne, okrążył Islandię, dopłynął do Wyspy Niedźwiedziej i Archipelagu Svalbard.


  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Wojciech Paluszkiewicz

  instruktor szkółki żeglarskiej  DSCN9573

   

  Instruktor sportu - kulturystyka (2003 r.), żeglarstwo (2006 r.), narciarstwo alpejskie (2015 r.). Trener klasy drugiej od 2010 roku. Posiada patent motorowodnego sternika morskiego oraz jachtowego sternika morskiego. Ukończył również kurs kierownika wycieczek szkolnych oraz szkolenie BLS/AED.

  Z Pomorskim Centrum Edukacji Pałacem Młodzieży, późniejszym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskie, a obecnie Centrum Żeglarskim związany od 2004 r. Trenował sekcję Laser, a aktualnie pracuje ze szkółką żeglarską klasy Optimist.

  Związany z żeglarstwem sportowym od 25 lat.

   

   


  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Izabela Poppe-Iwanów 


  instruktor sekcji turystycznej   SONY DSC

  Młodszy instruktor żeglarstwa od 2011 roku. Posiada certyfikat instruktora nordic walking oraz instruktora sportu - kierunek narciarstwo alpejskie. W 2013 r. uzyskała patent jachtowego sternika morskiego. Nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca placówek wypoczynku dzieci i młodzieży oraz kierownik wycieczek i obozów wędrownych. Ukończyła studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

  W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, a obecnym Centrum Żeglarskim pracuje od 2010 r. jako instruktor w sekcji turystycznej DZ. Z żeglarstwem zetknęła się dość późno, bo dopiero na studiach. Pierwszy patent żeglarski zdobyła na obozie studenckim. Przez kolejne 10 lat była wychowawcą na obozach żeglarskich w Myśliborzu. W jej życiu żeglarstwo pojawiło ponownie w 2008 r., gdy została opiekunem Szkolnego Koła Edukacji Morskiej w jednym ze szczecińskich gimnazjów. Jako opiekun SKEM w 2010 r. popłynęła w swój pierwszy rejs morski i wtedy „odkryła” ten sport na nowo...

  "Staram się wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, by wracać w morze. Mottem są dla mnie słowa Marka Twaina: Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.”

   

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Jakub Skorupski

  sekcja windsurfing


  kuba foto

   

  Instruktor sportu w kierunku żeglarstwo od 2015 r. Ukończył kurs wychowawcy w placówkach wypoczynku.

  W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, a obecnym Centrum Żeglarskim pracuje od 2015 roku, prowadząc zajęcia w sekcji regatowej - windsurfing oraz Optimist. 

  Przygodę ze sportem rozpoczął w 2005 roku w  MKS Pałac Młodzieży Szczecin i w tym samym roku zdobył III miejsce na Mistrzostwach Polski klasy UKS (deska z żaglem) w klasyfikacji drużynowej. W 2007 wziął udział w Mistrzostwach Europy we Włoszech w klasie BIC TECHNO 293. Przełom nastąpił w roku 2008 kiedy zdobył III miejsce na Mistrzostwach Polski w klasie Formuła windsurfing do lat 16, w kolejnym roku zmienił klasę z BIC TECHNO na olimpijskiego RS:Xa, co pozwoliło na dalszy rozwój. W roku 2010 zdobył II miejsce na Mistrzostwach Europy w Finlandii w klasie ICE BOARD w kategorii do 21 lat, a na Mistrzostwach Polski uplasował się na 9 pozycji.

  "Po zakończeniu karaiery zdecydowałem, że chce podzielić się doświadczeniem z młodszymi od siebie, dlatego podjąłem studia na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia w Szczecinie na kierunku Wychowanie Fizyczne."

   


  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Jerzy Szwoch

  kapitan s/y Dar Szczecina - sekcja żeglarstwa morskiego

  (nieobecny)

  Instruktor sportu - kierunek żeglarstwo od 1999 roku. Posiada patent kapitana jachtowego. Ukończył kurs pedagogiczny, a także kurs kierownika placówek wypoczynku oraz kierownika wycieczek i obozów wędrownych. posiada certyfikat szkolenia BLS/AED.

  Z Pomorskim Centrum Edukacji Pałacem Młodzieży, późniejszym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskie oraz Centrum Żeglarskim związany od 1992 roku. Wcześniej, od 1986 r. związany z ZHP. Obecnie pełni funkcję kapitana jachtu Dar Szczecina i prowadzi sekcję żeglarstwa morskiego na tejże jednostce.

  Przygodę z żeglarstwem rozpoczął w 1970 roku w obecnym klubie JK AZS. Przeszedł drogę od Optimista przez Cadeta, 420-stkę do 470-ki. 

  "Biorąc załogę na pokład jestem nie tylko dowódcą, ale również wychowawcą. Wspólnie mamy możliwość poznawania tego co za widnokręgiem. Odczuć swobodę i wiedzieć, że od nas wszystko zależy. Mam możliwość pokazywania „drogi ku wolności”. Wolności własnej, ale również takiej, która innych ludzi jej nie pozbawia nie zapominając o odpowiedzialności za własne decyzje oraz drugiego człowieka. Nikt z nas nie ma gotowej „recepty na życie”. Niejednokrotnie warto ją wspólnie napisać."

   


  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Anna Zabłocka

  instruktor sekcji Laser

   

  ania zabłocka

   

   Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu instruktor sportu specjalizacji żeglarstwo.

  Obecnie trener sekcji regatowej Laser w Centrum Żeglarskim.

   

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Wojciech Zakrzewski

  kapitan s/y Zryw - sekcja żeglarstwa morskiego

  Zakrzewski Wojciech

   

  Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Młodszy instruktor żeglarstwa PZŻ od 2009 r. Kapitan jachtowy od 2015 r. Ukończył kurs pilota wycieczek, wychowawcy i kierownika placówek wypoczynku, jak również kurs pedagogiczny. Posiada dokumenty operatora łączności bliskiego zasięgu.

  W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, a obecnym Centrum Żeglarskim pracuje od 2010 roku. Instruktor programu Energa Sailing Szczecin w roku 2014 i 2015. Przez wiele lat prowadził szkółkę żeglarską Optimist, a od 2017 roku jest kapitanem jachtu Zryw.

  Z żeglarstwem związany nieprzerwanie od 2005 roku. Odkąd zaczął pływać, stara się zarażać tym niezwykłym sportem młodych adeptów żeglarstwa, jak również tych nieco starszych, żeglując na wszystkim, na czym się tylko da i gdziekolwiek tylko można. 


  "Czym jest dla mnie żeglarstwo? Oddanie cum i wiatr wypełniający świeżo postawione żagle pozwala odstawić wszystkie troski na bok. Pozwala to odciąć się od zgiełku miasta i odpocząć - zebrać siły. Po przybiciu do kei łatwiej jest rozwiązywać problemy i wyznaczać nowe cele, a kiedy znów płyniesz… kiedy płyniesz patrz tam gdzie chcesz dopłynąć, bo inaczej dopłyniesz tam gdzie patrzysz."

   

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

   Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Tytuł projektu: Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Nr umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.06.01.01-32-013/09-00 z dnia 29.01.2010 roku

 
INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.