Ułatwienia dostępu

Podsumowanie ŻAGLI`23

Odegranymi uroczyście hymnami Polski, Niemiec, Holandii i Finlandii powitaliśmy na Stacji Pilotów wpływające do Szczecina jednostki, które zawitały do naszego miasta na czas Żagli 2023. Na pokładach statków zameldowało się niemal 400 załogantów, dla których przygotowaliśmy atrakcje sportowe, zaprosiliśmy do szczecińskich muzeów, czy oprowadziliśmy po mieście w ramach wycieczek z przewodnikiem.


Osiemnaście lokalnych jachtów wzięło udział w Regatach o Puchar Prezydenta rozgrywanych na wodach jeziora Dąbie. Brak wiatru i niezbyt sprzyjająca żeglowaniu upalna, letnia aura nie przeszkodziły lokalnym pasjonatom żeglarstwa w rozegraniu emocjonujących wyścigów. O nagrody walczyli w trzech klasach (Open I, Open II i Open III), a wśród najlepszych znaleźli się:

OPEN I
1. Patryk Zbroja / 283
2. Szczepan Tomaszewski / Mojito
3. Mieczysław Szwed / Mieciu
OPEN II
1. Krzysztof Szatkowski / Zumark
2. Maciej Sheffler / Maxi
3. Henryk Kałuża / Harry I
OPEN III
1. Paweł Hapanowicz / Mio Portofino
2. Jędrzej Owczarski / Zryw

Do spotkania żaglowców cumujących przy Wałach Chrobrego z uczestnikami regat doszło podczas spektakularnej parady odbywającej się wokół Wyspy Grodzkiej. Wydarzenie to co roku przyciąga żeglarzy, mieszkańców i gości jednocząc ich w miłości do morza i uznaniu dla sztuki żeglarstwa. Piękną oprawę parady zapewnił Strażak 28, statek pożarniczy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, który wytworzył wokół siebie kurtynę wodną tęczowo załamującą promienne słoneczne.

Dla najmłodszych miłośników żeglarstwa przygotowaliśmy Strefę Żeglarską na North East Marinie. Tutaj, pod okiem doświadczonych instruktorów z Centrum Żeglarskiego, młodzi adepci morskiej przygody mieli okazję zapoznać się z tajnikami żeglowania oraz zasadami bezpieczeństwa na wodzie. Mogli też wsiąść do trenażera i zapoznać się z łódką typu Optimist oraz „na sucho” odbyć trening na desce windsurfingowej.

Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja