Ułatwienia dostępu

Wyprawa na północny kraniec Europy Darem Szczecina

93 dni, ponad 3 miesiące, ok. 13 tygodni, blisko 2232 godziny - taki jest plan na arktyczną wyprawę jachtu Dar Szczecina na północny kraniec Europy. Wyprawa Daru Szczecina rozpocznie się 4.06.2023 r., a zakończy 6.09.2023 r. w Szczecinie. Kapitanami wyprawy są: Wojciech Maleika, Wojciech Kaczor, Przemek Dziarnowski, Maksymilian Bojek i Piotr Patyk.

 

 Ta ekscytująca wyprawa w kierunku potężnych gór, szczytów pokrytych lodowcami schodzącymi do morza, rzeki, których ujścia rozlewają się licznymi strumieniami i wybrzeża pokryte kolorową w lecie tundrą. To wszystko czeka na młodych, odważnych żeglarzy ze Szczecina płynących wzdłuż Norwegii. Wyprawa wymaga doświadczonej załogi, dlatego z najtrudniejszym odcinkiem zmierzą się głównie zaprawieni w bojach żeglarze, pod czujnym okiem kapitanów: Wojtka Maleiki i Wojtka Kaczora, Przemka Dziarnowskiego, Maksymiliana Bojka i Piotra Patyka.

 

Jeszcze jest możliwość dołączenia na ostatni etap wyprawy:

Odcinek 4. Stavanger - Kristiansand - Kopenhaga - Szczecin (24.08-6.09.2023 r.)

Odcinek rozpocznie się w Stavanger - dobrze skomunikowane (lotnisko). Miejscowość z wieloma atrakcjami w pobliżu. O tym czy będzie czas zobaczyć je z pokładu jachtu ustalimy po sprawdzeniu pogody. Na pewno jacht ruszy w stronę skalistego norweskiego brzegu, aby zobaczyć kilka miejscowości południowej części Rogalandu. Następnie przeskok przez Skagerrak i Kattegat w stronę Kopenhagi. Po drodze Zamek Hamleta, Marstrand (w zależności od pogody*). Z Kopenhagi kurs na Rugię lub Bornholm, ale celem końcowym będzie oczywiście Szczecin.

Cena: 1400 zł***


* O ostatecznej trasie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę warunki meteorologiczne i postęp wyprawy.
** Wyprawa ma charakter żeglarski. Wszyscy uczestnicy zostaną przydzieleni do wacht, w trakcie których będą sterować, prowadzić obserwację, nawigować, stawiać i zrzucać żagle, przygotowywać posiłki i sprzątać jacht. Doświadczenie żeglarskie jest mile widziane, ale nie wymagane. Każdy uczestnik w dniu rozpoczęcia wyprawy musi być pełnoletni.
*** W cenie wyprawy zawarta jest opłata kojowa, opłaty portowe, paliwo, woda, wynagrodzenie kapitana i zastępcy kapitana, środki czystości. Każdy uczestnik we własnym zakresie dojeżdża do portu rozpoczęcia odcinka i wraca z portu zakończenia odcinka. Każdy z uczestników musi posiadać ubezpieczenie turystyczne na czas trwania wyprawy. Wyżywienie we własnym zakresie.

 

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem e-rekrutacja. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń

 

?? Więcej informacji:
? +48 91 460 08 44
? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja