Ułatwienia dostępu

Koncerty na Żaglach

Podczas Żagli 2022 nie można ominąć sceny szantowej! Dla wszystkich miłośników żeglarskich przygód, przygotowaliśmy niezapomnianą ucztę muzyczną. Pierwsza scena będzie rozstawiona na tarasie widokowym ? tuż przy Centaurze. Jednak nie będzie ona jedyną. Drugą znajdziemy na pokładzie ORP Toruń.

 

Scena szantowa znajdująca się na tarasie Wałów Chrobrego rozbrzmiewać będzie muzyką już w piątek od godziny 14. Wtedy co prawda zaczną się próby, ale będzie to okazja do zobaczenia, jak do występów przygotowują się muzycy. Koncerty zaczną się o godzinie 18 od występu Folk Wagon. Po nich zagrają Emerald, Beltaine oraz na koniec Cheap Tobacco.

Folk Wagon pochodzi ze Szczecina. Grają szeroko rozumianą muzykę drogi i podróży przeplataną elementami folku z wysp i mórz północy. Jak sami o sobie piszą: ?To siedmiu wspaniałych, a wśród nich źli dobrzy i brzydcy, którzy zabiorą Was na energetyczną wyprawę przez amerykańską prerię, zadymione saloony, irlandzkie puby, portowe tawerny i szlaki, które przez lądy i wody przemierzają od zawsze, niepokorne dusze?.
Kolejną szczecińską grupą w tym zestawieniu jest Emerald, który został założony w 1992. To kapela folkrockowa, w wykonaniu której wysłuchać można będzie starych irlandzkich numerów w rockandrollowych aranżach.

Sobota z Piorunami

W sobotę 20 sierpnia o godzinie 16 zagra Klang, o 17:15 The Nierobbers, następnie Drake, Ryczące Dwudziestki i na koniec The Pioruners. Pioruny na swoim koncie mają niemałe sukcesy. Otrzymały m.in. wyróżnienie na festiwalu szantowym ?Shanties? w Krakowie. Jest to najważniejszy festiwal szantowy w kraju. Występy na tej scenie zakończą się o godzinie 22.
W niedzielę na scenie Wałów Chrobrego zaczniemy o godzinie 14, a występy zakończymy o 18:45. Zaprezentują się w tym czasie: Zejman i Garkumpel, który wystąpi z repertuarem dla najmłodszych widzów, a także Atlantyda, zespół Trzy Majtki oraz słowacka grupa Cendes Orchestra.

Scena na ORP Toruń

Druga scena, położona w równie imponującym miejscu co pierwsza, znajdzie się na pokładzie ORP Toruń. Jednostka cumowała będzie przy Nabrzeżu Pasażerskim. Koncerty na niej odbywały się będą 20 i 21 sierpnia. W sobotę o 17 zagrają Ryczące Dwudziestki, a o 18:15 zespół Za Horyzontem. W niedzielę natomiast posłuchamy tutaj o godzinie 16:00 duetu Tyszkiewicz i Szmytke, o 17:00 zespołu Formacja, a występy o 18:15 zakończą muzycy szczecińskiego zespołu Los Cafe.

Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Rekrutacja
Wolontariusze
Rekrutacja
Reprezentacja