Ułatwienia dostępu

W poszukiwaniu świętego Mikołaja

Tradycyjnie, jak co roku, sekcja kajakarstwa turystycznego Centrum Żeglarskiego popłynęła na spływ Mikołajkowy. W tym roku była to już IX edycja imprezy. Poniżej pełna relacja instruktora sekcji - Piotra Owczarskiego.

Nie wiem czy wiecie, że spływ zimą jest bardzo atrakcyjny. Mimo, że niektórzy mogliby pomyśleć, że zimą kajakami się nie pływa bo… przecież jest zimno (!), a woda jest lodowata. Spływ odbył się w pięknej, zimowej scenerii. Wreszcie spadł śnieg, temperatura była odpowiednia - minus jeden stopnień.
Nasze kajaki zwodowaliśmy na wyspie Kępa Parnicka. Ale zanim wyruszyliśmy, tradycyjnie zrobiliśmy sobie fotografię w mikołajkowych czapeczkach. 

Rzeka Odra i jej rozlewiska zimą są wyjątkowo piękne. Najpierw przepłynęliśmy pod mostem kolejowym usytuowanym nad Kanałem Parnickim, potem dopłynęliśmy do zalesionych brzegów Wyspy Zielonej. Tam ujrzeć można było białe od śniegu trzcinowiska i drzewa. Po drodze mijaliśmy także powalone gdzieniegdzie konary, które urozmaicały krajobraz.

Postój zrobiliśmy w starej stoczni rzecznej. Szron i śnieg na nadbrzeżnych trawach dodawał kolorytu naszemu spływowi. Potem była szczecińska Wenecja, Stare Miasto i Kanał Zielony. Koło mostu, na styku Łasztowni, zakończyliśmy nasz spływ, kończąc w ten sposób kajakowy rok 2021.

Instruktor sekcji kajakarstwa turystycznego - Piotr Owczarski

 

Zdjęcie uczestników przy kajaku stojącym na śniegu

Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Galeria zdjęć