Ułatwienia dostępu

Jest nam niezmiernie miło, że możemy zaprezentować stronę www.zaglowceonline.pl. Jest ona przewodnikiem – swoistą encyklopedią poświęconą głównie żaglowcom i ich historii. Nie zabraknie tu pięknych zdjęć, a wybrane jednostki przedstawiamy w technice fotogrametrii (zdjęcia 360 stopni).

 

Żaglowce w Twoim domu

 

Na stronie znajduje się interaktywna mapa świata z zaznaczonymi jednostkami (głównie klasy A i B) wraz z ich portami macierzystymi. Strona ma zachęcać do bliższego spojrzenia na żeglarstwo i wydarzenia o charakterze morskim. Największym jej atutem są wirtualne wycieczki po pokładach takich jednostek takich, jak Dar Młodzieży czy Generał Zaruski. Będzie można zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających – zobaczyć m.in. salon kapitański. Nowoczesna technologia wykorzystana do tego projektu (technika fotogrametrii) oraz zdjęcia i filmy wykonane z drona sprawią, że będzie to miejsce interesujące nie tylko dla miłośników tematów marynistycznych.


Żaglowce Online to doskonałe narzędzie wspierające edukację morską, skierowane do dzieci i młodzieży, ale również do dorosłych. Większość z przedstawionych jednostek gościła już w Szczecinie, np. podczas Finałów The Tall Ships Races, Dni Morza czy Regat Bałtyckich.

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć akcentu regionalnego. Morski charakter Szczecina podkreślają informacje o największych eventach żeglarskich organizowanych w naszym mieście, a także prezentacja Ambasadora Szczecina – jachtu Dar Szczecina, którego pokład również można zwiedzić.

Strona dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskim i angielskim.

 

Dar Szczecina

 

 

Projekt Żaglowce Online proponuje niespotykaną dotąd skarbnicę wiedzy na temat największych żaglowców świata, a zastosowane nowoczesne technologie przenoszą odwiedzającego wprost na pokład wybranej jednostki.

 

Liczymy, że strona spodoba się Państwu i przyczyni się do promocji żeglarstwa w Polsce.

 

 

Baner Fundusze Europejskie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

NASI PARTNERZY

NASZE REALIZACJE

Logo Centrum Żeglarskie

Znajdziesz nas na:

Nawigacja

Zobacz także

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19

70-800 Szczecin

tel.: +48 91 460 08 44

Schronisko

tel.: +48 91 461 53 91

Bosman

tel.: +48 725 495 280

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

E-rekrutacja
Galeria zdjęć