Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Witamy w Centrum Żeglarskim tel. +48 91 460 08 44

Doskonalenie swoich żeglarskich umiejętności, poprawianie wyników, sportowy rozwój zawodników i co najważniejsze ogrom satysfakcji z wykonanej pracy – tak można podsumować pierwszy sezon Regatowej Reprezentacji Szczecina.

 

 

RRS3

 

Przypomnijmy, Regatowa Reprezentacja Szczecina to projekt, który zakłada utworzenie silnej i mocnej kadry żeglarskiej Szczecina, która z jednej strony będzie pielęgnować tradycje naszego miasta i krzewić sporty wodne wśród najmłodszych, a z drugiej rozsławi Szczecin na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W październiku 2019 roku został przeprowadzony pierwszy nabór do RRS-u, w wyniku którego wybrano dziesięcioro zawodników klasy Optimist gr. B. Szkoleniowcem młodych żeglarzy został trener Michał Zera.

 

Mijający sezon nie był łatwy i to nie tylko ze względu na panującą pandemię. Przez rok młodzi żeglarze wykonali niesamowicie dużo pracy. Dziesiątki godzin treningów na wodzie i na lądzie, liczne wyjazdy i udział w regatach sprawiły, że członkowie Regatowej Reprezentacji Szczecina wyrastają na mocnych zawodników. Szkolenie rozpoczęło się już jesienią. W listopadzie młodzi żeglarze wyjechali na pierwsze zgrupowanie do hiszpańskiej Torrevieji, gdzie trener mógł ocenić poziom grupy. Przez całą zimę odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe, wykłady z teorii, zajęcia na basenie. Gdy żeglarski kalendarz wskazywał, że zwodnicy wrócą na wodę, pandemia Covid-19 nieco pokrzyżowała plany. Zawodnicy wrócili na wodę z kilkutygodniowym opóźnieniem, a to oznaczało jedno – nadrobienie zaległości i jeszcze więcej pracy do wykonania. I tak też było podczas zgrupowań, m.in. w Czaplinku czy stacjonarnych w Centrum Żeglarskim. Zawodnicy solidnie trenowali zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Chwilę po powrocie na wodę rozpoczęły się wyjazdy na regaty. Zawodnicy startowali w zawodach z kalendarza Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist zarówno z ramienia RRS-u, jak i w barwach klubowych.

 

RRS1

 

Przez cały sezon szkolenia w ramach RRS, młodzi żeglarze wykonali niesamowitą pracę, co zaowocowało dużym progresem umiejętności regatowych. Odzwierciedleniem pracy w tym sezonie były wyniki, jakie zawodnicy osiągnęli podczas najważniejszej imprezy sezonu, czyli mistrzostw PSKO grupy B w Giżycku. Na 320 startujących, w pierwszej 30 uplasowało się pięcioro naszych zawodników, w tym dwoje w pierwszej 10!

Dobrą decyzją okazało się stworzenie grupy Regatowej Reprezentacji Szczecina w klasie Laser. W szczecińskich zawodnikach tej klasy drzemie ogromny potencjał. Ich osiągnięcia tylko upewniły, że RRS nie może funkcjonować bez „laserów”. Po przeprowadzonym naborze, do grupy trafiło 6 zawodników. Szkoleniowcem został doświadczony i utytułowany trener, Robert Siluk. Solidne treningi i bieżące korygowanie błędów podczas zajęć na wodzie umacniały naszych kadrowiczów. Zawodnicy pod okiem trenera zajmowali czołowe miejsca podczas regat, w tym kilkukrotnie stawali na podium włącznie z najważniejszymi imprezami – Mistrzostwa Polski.

 

RRS2

 

Oprócz zawodników klasy Optimist i Laser, Regatową Reprezentację Szczecina zasilili zaproszeni zawodnicy innych klas. Na szczególną uwagę zasługuje Jakub Guźlecki, trenujący żeglarstwo deskowe. W tym sezonie wiele razy zajmował miejsce na podium, w tym w regatach rangi ogólnopolskiej.

 

Co dalej?

Regatowa Reprezentacja Szczecina pokazała, jak ważna jest współpraca międzyklubowa oraz ile potencjału drzemie w szczecińskich zawodnikach i trenerach. Nie chcąc tego zmarnować dotychczasowych wysiłków, kontynuujemy program RRS-u i uzupełniamy szkolenia o kolejne klasy. Na rok 2020/21 planowane jest utworzenie kadry RRS w klasach Optimist gr. A, Laser 4.7, Radial i Standard.

Nabór zawodników do Regatowej Reprezentacji Szczecina na kolejny sezon ruszy w październiku.

 
 

 

 

 
 
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Tytuł projektu: Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Nr umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.06.01.01-32-013/09-00 z dnia 29.01.2010 roku

  
 
 
logo ue2

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach organizacyjnych w Szczecinie – etap III”. Nr umowy o dofinansowanie RPZP.02.10.00-32-B025/17-00 z dnia 14.09.2018 roku.

 

 

INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.