Żeglarstwo morskie

Wiek uczestników: 16 +

Żeglarstwo morskie jest nie tylko formą rekreacji czy sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jest to także świetny sport, który wymaga zarówno przygotowania teoretycznego z wielu dziedzin, jaki i doświadczenia zdobytego w praktyce. Żeglarz jest osobą sprawną fizycznie, potrafi przewidywać zdarzenia i szybko podejmować decyzje. Jednak ponad wszystko pragnie zdobywać nowe lądy, wypływać na nieznane morza oraz poznawać dalekie porty. Szkolenie umożliwia zdobycie patentu żeglarza jachtowego oraz kolejnych uprawnień. Trening pod okiem doświadczonych kapitanów przygotowuje do udziału w regatach jachtów kabinowych. Zajęcia prowadzone są na jachtach: Urtica, Magnolia, Zryw, Dar Szczecina. Zapraszamy początkujących oraz osoby posiadające wiedzę i umiejętności zdobyte na wcześniejszych etapach edukacji żeglarskiej.   Urtica Tomasz Andraszewicz

Urtica to jacht, który jest zawsze Naj! Ma najlepszego młodego trenera żeglarstwa na świecie. Kapitan Tomasz Andraszewicz w wieku 21 lat został uhonorowany tym tytułem w duńskim Aalborgu przez kapitułę dorocznej nagrody Sail Training International. Sama załoga też jest najmłodsza. To młodzież w wieku od 16 do 24 lat. Tomek potrafi jednak szybko zdobyć jej sympatię i autorytet. Jacht Urtica to też jeden z najmniejszych slupów, który brał udział w regatach The Tall Ships Races. Ma niecałe 11 metrów długości. Mała "łódka", ale przekorna jak jej nazwa (Urtica czyli… Pokrzywa). Nasza jednostka utrzymuje dużą dzielność morską. Jest bezpieczna, wygodna i szybka nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Żeglowanie na Urtice to prawdziwa przygoda i wspomnienia na całe życie.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Magnolia Przemek Dziarnowski

Szczecin słynie z pięknych magnolii. Niewątpliwie najbardziej wyjątkową z nich jest pachnąca dębowym i mahoniowym drewnem, pięćdziesięcioletnia łódź, na której wiele pokoleń żeglarskich zdobyło szlify morskie. Załoga Magnolii wielokrotnie brała udział w międzynarodowych regatach oraz rejsach po basenie Morza Bałtyckiego i Północnego, podczas których młodzi żeglarze mieli możliwość poznania swoich mocnych i słabych stron. Kapitanem tego wyjątkowego jachtu z duszą jest młody, lecz zaprawiony w boju żeglarz Przemek "Patent" Dziarnowski. Ten trener z powołania potrafi nawiązać świetny kontakt ze swoimi załogantami. Odważny i zgrany zespół Magnolii to prawdziwi odkrywcy sięgający po nowe horyzonty.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Zryw Mieczysław Ircha

Jacht Zryw to pływająca przygoda. Od początku służył on młodzieży do szkolenia regatowego. Nietypowa łódź wymaga od kapitanów dużego wyczucia, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, lecz umiejętnie powadzona jest szybka i zwinna. Nie ma takiego miejsca, gdzie nie zawitała załoga Zrywa – rejs dookoła Bałtyku Południowego, rejs do najdalej wysuniętych portów Zatoki Botnickiej i niezliczone regaty – to tylko drobny fragment bogatej historii jachtu. Kapitanem jednostki jest Mieczysław Ircha, który żegluje od ponad 40 lat. W pływanie wkłada nie tylko swoje siły, ale także serce. Może to powiedzieć każdy, kto choć raz słuchał morskich opowieści kapitana. Jest znakomitym żeglarzem, instruktorem i mentorem dla młodzieży chętnej do czerpania z jego doświadczenia.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dar Szczecina Jerzy Szwoch

Dar Szczecina to duma szczecińskich żeglarzy. Niemalże co roku pod dowództwem swego kapitana Jerzego Szwocha bierze udział w prestiżowych regatach The Tall Ships Races. Z reprezentacją Szczecina zdobywa najwyższe miejsca podczas wyścigu. Swojego czasu Dar był najnowocześniejszą jednostką oceaniczną na świecie, a jego wyjątkowa budowa pozwala rozwijać duże prędkości – jest wprost stworzony do wygrywania regat. Jacht na przestrzeni wielu lat odbył liczne rejsy po Morzu Bałtyckim i Północnym oraz po Oceanie Atlantyckim. Gdy się nie ściga służy do szkolenia młodzieży w sekcji żeglarstwa morskiego. Załoga pod dowództwem swojego kapitana – wyjątkowego idealisty i pasjonata - spotyka się twarzą w twarz z żywiołami, naturą i tradycją żeglarską.
Dar_Sesja 250