Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Przyszedł marzec i otaczająca nas przyroda obudziła się do życia. Te zmiany można było zaobserwować, podczas spływu kajakowego Pierwszy dzień wiosny zorganizowanego przez Sekcję Turystyki Kajakowej Centrum Żeglarskiego.
Informujemy, że 17 i 18 marca zajęcia sekcji Urtica są odwołane. 19 marca zastępstwo obejmuje Pan Przemek Dziarnowski. Godziny zostaną odpracowane w późniejszym terminie.
Z cyklu „Czy wiecie, że….” :) Takie wieści mamy od Dariusza Brzozowskiego z KS Centrum Żeglarskie: „W dniach 28.02-04.03.2016 w Las Palmas na wyspach kanaryjskich zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w klasie laser. Brązowy medal Mistrzostw Europy w klasie laser Radial wywalczył reprezentant naszego klubu ( KS Centrum Żeglarskie Szczecin) Jonasz Stelmaszyk! Z zaplanowanych 12 wyścigów komisji regatowej udało się rozegrać 11 biegów, tylko w 4 dni ! Pierwszego dnia regat z powodu zbyt silnego wiatru i zbyt dużej oceanicznej fali organizatorzy zmuszeni byli odwołać wyścigi. Za to czwartego dnia regat również nie odbyły się żadne wyścigi z powodu zbyt słabego wiatru. Były to bardzo ciężkie regaty, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni ze zdobytego medalu przez Jonasza.”

1200 uczniów ze szczecińskich szkół weźmie udział w cyklu szkoleń i warsztatów o tematyce ekologicznej. Będzie liczenie ptaków, obserwowanie nietoperzy, sprawdzanie jakości wody, zapoznanie się z fauną i florą naszego regionu, a przy tym mnóstwo zabawy i ciekawej wiedzy. Spotkania będą trwały od marca do października i odbędą się w salach ZUT, AM i LO13 w Szczecinie. Centrum Żeglarskie także będzie miało swój udział w tych warsztatach. Wiosną z naszej przystani wypłynie grupa młodzieży na Sadlińskie Łąki zapoznać się z metodami liczenia ptaków. Może nawet dowiemy się dzięki uczniom ile ich jest w tym rejonie. Pierwsza część spotkań odbyła się już w ubiegły piątek. O tym co działo się w gościnnych progach auli Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT przeczytacie w relacji i zobaczycie na zdjęciach Tomasza Seidlera.

Oferta na zbliżający się sezon żeglarski jest już gotowa! Przygotowaliśmy dla Was ponad 30 różnych wypoczynków – rejsy, obozy i półkolonie. Do tego szkolenia żeglarskie i kursy manewrowe.
Zastanawiacie się kto będzie reprezentował Szczecin podczas tegorocznych regat? Sprawdźcie sami TUTAJ.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Tytuł projektu: Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Nr umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.06.01.01-32-013/09-00 z dnia 29.01.2010 roku