• Centrum Żeglarskie posiada bazę dla rozwoju żeglarstwa i windsurfingu. Nasza propozycja skierowana jest do dzieci od lat siedmiu, młodzieży i dorosłych - brak górnej granicy wieku!
  Aby zostać członkiem jednej z sekcji działającej w Centrum Żeglarskim, należy dokonać rejestracji elektronicznej na stronie internetowej. Po wygenerowaniu się wniosku, należy go wydrukować, podpisać i złożyć w biurze Centrum Żeglarskiego. Po zakwalifikowaniu kandydata, zostaje podpisana umowa na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
   
  Opłata członkowska wynosi 400 zł rocznie i można ją rozłożyć na 10 rat po 40 zł - płatne co miesiąc z wyłączeniem dwumiesięcznego okresu wakacyjnego, kiedy zajęcia w sekcjach nie odbywają się.
   
  Zajęcia grup działających w ramach każdej z sekcji, prowadzone są przez instruktorów w terminach zgodnych z ustalonym planem zajęć w miesiącach od września do czerwca (aktualny plan dostępny w zakładce Do pobrania).
   
  DSCN9990
  Od lat prowadzimy szkolenia dla najmłodszych w szkółce żeglarskiej na łódkach typu Optimist. Uczestnikami zajęć są najmłodsze dzieci, dla których jest to zazwyczaj pierwszy kontakt z turystyką wodną.
   DSCN9547
   
  W ofercie dostępne są również zajęcia sekcji regatowej Optimist. Jest to propozycja dla dzieci posiadających już umiejętności wystarczające do trenowania żeglarstwa sportowego i startowania w regatach.
   
   DSCN9424
   
  Sekcja regatowa Laser, to oferta dla młodzieży, która chce poszerzyć umiejętności z dziedziny żeglarstwa regatowego i zdobyć przygotowanie sportowe.
   
   20150605_134751
   
  Proponujemy również zajęcia w sekcji windsurfingu. Są to szkolenia prowadzone z nastawieniem na przygotowanie sportowe i podnoszenie umiejętności wystarczających do trenowania żeglarstwa regatowego w oparciu o deski. Zajęcia te dostępne są dla dzieci, które ukończyły 10 lat.
   
  DSCN0062
   
  W Centrum Żeglarskim prowadzone są zajęcia kajakarstwa sportowego i turystycznego, a treningi tej sekcji odbywają się głównie na przystani Wiskord.
   
   DSCN9780
   
  W ofercie mamy także sekcje turystyczne na jednostkach typu Cariny, Skippery, DZ-ty, a dla bardziej "wtajemniczonych" sekcje morskie na jachtach Urtica, Zryw, Magnolia i Dar Szczecina.
   
  13396624_1209439262402582_1056713768_o
   
  Szczegółowe opisy poszczególnych zajęć dostępne są w zakładce Sekcje.
   
   
   


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Tytuł projektu: Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Nr umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.06.01.01-32-013/09-00 z dnia 29.01.2010 roku