Sekcje i zajęcia sportowe

Centrum Żeglarskie posiada bazę dla rozwoju żeglarstwa i windsurfingu. Nasza propozycja skierowana jest do dzieci od lat siedmiu, młodzieży i dorosłych - brak górnej granicy wieku!
Aby zostać członkiem jednej z sekcji działającej w Centrum Żeglarskim, należy dokonać rejestracji elektronicznej na stronie internetowej. Po wygenerowaniu się wniosku, należy go wydrukować, podpisać i złożyć w biurze Centrum Żeglarskiego. Po zakwalifikowaniu kandydata, zostaje podpisana umowa na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
 
Opłata członkowska wynosi 400 zł rocznie i można ją rozłożyć na 10 rat po 40 zł - płatne co miesiąc z wyłączeniem dwumiesięcznego okresu wakacyjnego, kiedy zajęcia w sekcjach nie odbywają się.
 
Zajęcia grup działających w ramach każdej z sekcji, prowadzone są przez instruktorów w terminach zgodnych z ustalonym planem zajęć w miesiącach od września do czerwca (aktualny plan dostępny w zakładce Do pobrania).
 
DSCN9990
Od lat prowadzimy szkolenia dla najmłodszych w szkółce żeglarskiej na łódkach typu Optimist. Uczestnikami zajęć są najmłodsze dzieci, dla których jest to zazwyczaj pierwszy kontakt z turystyką wodną.
 DSCN9547
 
W ofercie dostępne są również zajęcia sekcji regatowej Optimist. Jest to propozycja dla dzieci posiadających już umiejętności wystarczające do trenowania żeglarstwa sportowego i startowania w regatach.
 
 DSCN9424
 
Sekcja regatowa Laser, to oferta dla młodzieży, która chce poszerzyć umiejętności z dziedziny żeglarstwa regatowego i zdobyć przygotowanie sportowe.
 
 20150605_134751
 
Proponujemy również zajęcia w sekcji windsurfingu. Są to szkolenia prowadzone z nastawieniem na przygotowanie sportowe i podnoszenie umiejętności wystarczających do trenowania żeglarstwa regatowego w oparciu o deski. Zajęcia te dostępne są dla dzieci, które ukończyły 10 lat.
 
DSCN0062
 
W Centrum Żeglarskim prowadzone są zajęcia kajakarstwa sportowego i turystycznego, a treningi tej sekcji odbywają się głównie na przystani Wiskord.
 
 DSCN9780
 
W ofercie mamy także sekcje turystyczne na jednostkach typu Cariny, Skippery, DZ-ty, a dla bardziej "wtajemniczonych" sekcje morskie na jachtach Urtica, Zryw, Magnolia i Dar Szczecina.
 
13396624_1209439262402582_1056713768_o
 
Szczegółowe opisy poszczególnych zajęć dostępne są w zakładce Sekcje.