Noclegi

Zapraszamy Państwa do całorocznego obiektu noclegowego należącego do bazy Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, zlokalizowanego w granicach obszaru "Natura 2000" nad jeziorem Dąbie. Znakomitą atrakcją przyrodniczą jest pobliskie Jezioro Szmaragdowe oraz Puszcza Bukowa z wieloma szlakami turystycznymi.

 

_MG_0184_foto Tomasz Seidler _MG_0185_foto Tomasz Seidler

 

Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Dodatkowo, goście mogą skorzystać z ogólnodostępnego aneksu kuchennego i pomieszczeń gospodarczych oraz z bezpłatnego Wi-Fi.  

 

_MG_8389_foto Tomasz Seidler _MG_0154_foto Tomasz Seidler

 

Obiekt noclegowy (schronisko młodzieżowe I kat. i obiekt konferencyjno-noclegowy z pokojami o podwyższonym standardzie) wchodzi w skład kompleksu budynków usytuowanych na terenie mariny Centrum Żeglarskiego. Do dyspozycji Państwa oddajemy także salę konferencyjną na 35 osób.  

 

_MG_0188_foto Tomasz Seidler 

 

Na terenie przystani znajdują się także:

  • wypożyczalnia kajaków i sprzętu nordic walking;
  • siłownia na powietrzu;
  • grill i wyznaczone miejsce na ognisko;
  • ekologiczna ścieżka edukacyjna dla najmłodszych;
  • tenis stołowy na powietrzu;
  • miejsce do zabaw (istnieje możliwość wypożyczenia siatki, piłki, paletek do badmintona, gier planszowych dla dzieci).

Dodatkowo, można wynająć namiot na ok. 30 osób oraz istnieje możliwość zarezerwowania jachtów do celów szkoleniowych (wraz z obsługą kapitana).

 

_MG_8372_foto Tomasz Seidler _MG_8373_foto Tomasz Seidler

 

Kompleks Centrum Żeglarskiego leży w niedalekiej odległości od centrum miasta. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy (linie 856 i 896, zapewnią komunikację na ul. Przestrzennej, kursują na trasie: Osiedle Kasztanowe (linia 896) – Dąbie Osiedle (linia 856) – Osiedle Bukowe, przez ul. Przestrzenną, Leszczynowa, Gryfińska i Jasną). Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie  www.zditm.szczecin.pl.

Najbliższy dworzec kolejowy (Szczecin Dąbie) zlokalizowany jest w odległości 3 km od Centrum Żeglarskiego. W okolicy znajduje się również szereg ścieżek rowerowych. W pobliżu zlokalizowany jest też kompleks handlowy z kinem.

zdj. Tomasz Seidler