Projekt „Taniec pod żaglami. Morskie spotkanie osób niepełnosprawnych intelektualnie”

W dniach 19 – 23 września 2016 roku został zrealizowany polsko-niemiecki projekt "Taniec pod żaglami. Morskie spotkania osób niepełnosprawnych intelektualnie", w którym wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Spe-cjalnych nr 9 oraz ze szkoły specjalnej Schule mit dem Forderschwerpunkt geistige Entwicklung z Patzig an Rugii, gdzie działa Niemiecki Czerwony Krzyż. Grupa liczyła 32 osoby, Program spotkania był podzielony na trzy główne bloki zajęciowe: żeglarstwo, naukę tańca oraz zajęcia rytmiczno-muzyczne.


Sprawozdanie z rejsu do NORTHEAST Marina Szczecin dnia 7 września 2016 roku

W dniach 03.09.16-09.09.16 w Centrum Żeglarskim gościła grupa polsko-niemieckiej młodzieży. Projekt był realizowany przez Zespół Szkół nr 5 w Szczecinie oraz Schäbische Jugendbildung- und Begegnungstätte Babenhausen w ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Grupa liczyła 24 osoby.


Start regat „Baltic Polonez Cup 2016” z NorthEast Marina Szczecin

Regaty o Puchar Poloneza to prestiżowa impreza żeglarska dedykowana żeglarzom samotnikom oraz załogom dwuosobowym. W tegorocznej edycji wystartowało ponad 30  jednostek, w tym 6 żeglarzy niemieckich. Żeglarzy gościło Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście oraz Pomorze Zachodnie.


Regaty w Greifswaldzie

W miniony weekend 28 i 29 maja 2016 r. na Jeziorze Dąbie odbyły się Regaty o Puchar Dnia Dziecka. W zawodach wystartowali zawodnicy ze Szczecina, Myśliborza oraz Poznania. Były to już XLVII regaty – w tym roku rozegrane w klasie OPTYMIST i WINDSURFING.


 
Port Jachtowy