Marina

Oddajemy do Państwa dyspozycji nowoczesną marinę, posiadającą ponad 200 miejsc na przystani. To miejsce doskonale przygotowane na przyjęcie jednostek z Polski i z zagranicy, jak również przyjazne stałym armatorom.

DSCN7731  2015_magnolia_zakonczenie_02

Marina zlokalizowana jest w Szczecinie nad deltowym jeziorem Dąbie w Dolinie Dolnej Odry. Powierzchnia lustra wody obejmuje 54,08 km², co stanowi 4. miejsce w Polsce i 1. w województwie zachodniopomorskim. Średnia głębokość jeziora wynosi 2,61 m. Maksymalna długość jeziora wynosi 15 km, a maksymalna szerokość – 7,5 km.

DSCN7741

Przez jezioro przebiega tor wodny z portu Schwedt do Zatoki Pomorskiej. Ma on długość 14,5 km, szerokość 150 m i głębokość 10 m. Dąbie jest jedynym jeziorem w Polsce dostępnym dla jachtów pełnomorskich.

DSCN9057
Dzięki kanałom łączącym główny nurt Odry z jeziorem powstało kilkanaście wysp o łącznej powierzchni 1389 ha, główne z nich to: Dębina (516 ha), Czarnołęka (270 ha) oraz Mewia Wyspa, Radolin, Ostrów Grabowski i inne. Od południowego brzegu uchodzi Regalica, do południowej zatoki Małe Dąbie uchodzą dwie rzeki: Płonia oraz Chełszcząca. Od wschodniej strony spływają z polderów Kanał Komorowski oraz Kanał Łąka. Od zachodniego brzegu do Dąbia uchodzi Święta, która odchodzi od Odry. W północnej części Dąbie jest połączone przesmykami Iński Nurt, Czapina i Babina z Odrą, z którą następuje wymiana wód.

Jezioro ma dobrze rozwiniętą linię brzegową. Jego niecka jest pochodzenia polodowcowego. W całości znajduje się w obszarze specjalnej ochrony ptaków "Dolina Dolnej Odry".
 
Marina leży w cichej okolicy. Mimo tego jest dobrze skomunikowana z centrum Szczecina. Możliwy jest dojazd komunikacją miejską do centrum miasta i inne dzielnice Szczecina - przystanek autobusowy Camping na żądanie, linie 856 i 896.