Ostatnie regaty w tym sezonie zakończone
90 zawodników, 11 kategorii, brak wiatru, ale mnóstwo uśmiechów i zdrowa rywalizacja. Taki jest bilans ostatnich regat w tym sezonie, ale pierwszych dla większości uczestników. Na Jeziorze Dąbie zakończyły się regaty Nadzieja Sportu.
Mali żeglarze zmagali się nie tylko z koleżankami i kolegami, ale także z brakiem wiatru. Takie warunki są ciężkie nawet dla doświadczonych osób, więc fakt, że poradziły sobie z nimi dzieci, które trenują od września to powód do dumy dla rodziców i instruktorów. Nowi uczestnicy zajęć w Centrum Żeglarskim rywalizowali na optymistach w następujących kategoriach:
Chłopcy starsi - 10-14 lat, Chłopcy młodsi – 7 – 9 lat, Dziewczęta starsze – 10-11 lat
Dziewczęta młodsze – 7-9 lat, Open – dzieci pływały parami, niezależnie od wieku
Skiper, Techno, Laser 4,7
Nowa organizacja systemu szkoleniowego w Centrum Żeglarskim to między innymi bogatsza oferta dla początkujących żeglarzy. Dzieci pływają na optymistach, deskach windsurfingowych, kajakach i jachtach turystycznych. W ten sposób mogą same zdecydować, gdzie czują się lepiej, co bardziej im się podoba, by później rozwijać swoją przygodę z żeglarstwem w konkretnej sekcji. Chcemy, by dzieci otrzymały możliwie najszerszą wiedzę żeglarska i spróbowały niemal wszystkiego
Regaty zorganizowane zostały, by wzbudzić w dzieciach ducha zdrowej rywalizacji, zintegrować najmłodszych uczestników naszych zajęć i ich rodziców. I to się udało. Dzieci poczuły się jak na prawdziwych zawodach, zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy, ale nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Każdy uczestnik otrzymał paczkę z upominkami, na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek.
Oficjalne wyniki regat:
Chłopcy starsi - 10-14 lat
1. Radosław Simiński
2. Alan Kucharczyk
3. Antoni Wardziński
Chłopcy młodsi – 7 – 9 lat
1. Natan Hapanowicz
2. Paweł Kalinowski
3. Oskar Piskorz
Dziewczęta starsze – 10-11 lat
1. Aleksandra Bosy
2. Kamila Zientara
3. Klaudia Koteras
Dziewczęta młodsze – 7-9 lat
1. Wiktoria Czapelska
2. Faustyna Zagdańska
3. Karolina Markiewka
Open – W tej kategorii dzieci pływały parami, niezależnie od wieku.
1. Radosław Simiński
Paweł Dzierzęcki
2. Kacper Starościk
Maksymilian Pasich
3. Aleksandra Bosy
Dominika Karaszczak
Optymist – regatowcy, dziewczęta i chłopcy
1. Daria Rudowicz
2. Karolina Żurawińska
- Kacper Ludwiński
- Remigiusz Zgrych
- Mikołaj Silny
Techno – dziewczęta i chłopcy
1. Aleksandra Zembrzuska
2. Julia Simińska
3. Ewa Ostrowska
- Rafał Dziędziela
- Adrian Raszkiewicz
- Michał Maciaszczyk
Laser 4,7
- Tomasz Kastrau
- Piotr Nycz
- Piotr Kucharski
Cała impreza odbyła się przy współpracy z firmami Stena i Rekopol.
Zapraszamy do GALERII zdjęć z imprezy.





















