• >W miniony weekend 28 i 29 maja 2016 r. na Jeziorze Dąbie odbyły się Regaty o Puchar Dnia Dziecka. W zawodach wystartowali zawodnicy ze Szczecina, Myśliborza oraz Poznania. Były to już XLVII regaty – w tym roku rozegrane w klasie OPTYMIST i WINDSURFING.

DSCN0116 DSCN9437
    Pierwszego dnia, w klasie Optymist, odbyły się 4 biegi, a następnego dnia kolejne 3. Łącznie startowało 26 zawodników.

DSCN9424

W ogólnej klasyfikacji zwyciężył Maksymilian Kruczyński z AZS Poznań. Na kolejnych miejscach na podium uplasowali się: Jeremi Dąbrowski z KS Centrum Żeglarskie i Maciej Cękała z SEJK Pogoń.

DSCN9581

Wśród dziewcząt najlepsza była Urszula Sachaj z KS Centrum Żeglarskie. Zaraz za nią uplasowała się Zuzanna Gądzikiewicz również z KS CŻ oraz Sarah Goetz z AZS Poznań.

DSCN9585

Pierwszy raz regaty rozgrywane były w klasie windsurfing. Łącznie, w dwóch kategoriach: do 12 roku życia chłopcy i dziewczęta oraz powyżej 12 roku życia chłopcy, wystartowało 10 zawodników trenowanych przez Jakuba Skorupskiego. W grupie pierwszej odbyły się 3 wyścigi, a w grupie drugiej cztery.

DSCN0056 DSCN0084

W kategorii do lat 12 chłopców, zwyciężył Natan Romanowski. Kolejne puchary powędrowały do Filipa Szcześniewskiego i Kacpra Szukajło.

DSCN0145

Wśród dziewcząt najlepsza była Milena Basałaj. Zaraz za nią na podium stanęła Martyna Danelewicz.

DSCN0143

W klasie windsurfing w kategorii chłopcy powyżej 12 roku życia pierwsze miejsce zajął Michał Iwanków, a drugie Szymon Ruduś.

DSCN0149

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom :)

DSCN0150DSCN0175DSCN9589

Najważniejsze były dla nas zadowolone twarze dzieciaków.

DSCN0074
    DSCN9548

DSCN0062 DSCN9547
    DSCN9582
    DSCN9586

Zapraszamy już za rok na kolejne XLVIII Regaty o Puchar Dnia Dziecka! Do zobaczenia w Centrum Żeglarskim :))