• W dniach 16-17 kwietnia 2016 r. w Berlinie odbyły się regaty, w których wystartowała ekipa trenująca w Centrum Żeglarskim pod okiem Tomasza Franczaka. Korzystając z okazji, chcemy pochwalić się udanym startem szczecińskiej młodzieży. Przeczytajcie relację uczestniczki wyścigu Katarzyny Król.

Berlin_2016

Regaty w Berlinie to nasz pierwszy wyjazd w tym sezonie. Przygotowania do niego trwały już od kilku tygodni. Nasza ekipa składała się z dziesięciu osób. Startowaliśmy w trzech klasach: Laser Standart, Laser Radial, Laser 4,7. Jednym z większych wyzwań – poza wyścigami, było zgłoszenie się do regat. Wszyscy świetnie sobie z tym poradzili. Następnego dnia zaraz po otwarciu zawodów wszyscy byliśmy na wodzie i czekaliśmy na start.

Łącznie odbyły się cztery wyścigi. Nasi zawodnicy całkiem nieźle wypadli, dzielnie walcząc do samego końca.

W klasie Laser Standard najlepszy był Damian Sosnowski, który zajął 4 miejsce. Zaraz za nim na 5 pozycji uplasował się Aleksander Pikuła oraz na 6 pozycji Rafał Siudy.

W klasie Laser Radial najlepiej poradziłam sobie ja. W klasyfikacji ogólnej zajęłam miejsce 9, a w kategorii kobiety uplasowałam się na 2 pozycji. W tej samej klasie Michał Woszczyński zdobył miejsce 16, a Jędrzej Berink miejsce 19.

W klasie Laser 4,7 najlepiej poradził sobie Mateusz Szymczak, który wywalczył 15-tą lokatę. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Sebastian Wałaszek (19 miejsce) i Samuel Szulgo (22 miejsce).