• Już za niebawem rusza kolejna edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Szczecinie. Organizatorami festiwalu są JachtFilm i Centrum Żeglarskie w Szczecinie. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

   

  Dziewicza podróż

   

  JachtFilm startuje 3 marca i potrwa dwa dni. W tym roku wszystkie pokazy odbywają się w Akademii Sztuki przy placu Orła Białego. Bezpłatne zaproszenia będą dostępne od 16 lutego do odebrania w recepcji schroniska młodzieżowego Centrum Żeglarskie (ul. Przestrzenna 19), w Akademii Sztuki (pl. Orła Białego 2) oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20)

  Założeniem Festiwalu Filmów Żeglarskich jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Tu prezentujemy prawdziwych bohaterów i prawdziwe zdarzenia pełne emocji. Są to filmy o spełnianiu marzeń, pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania.

   

  Jeździec oceanów


  PROGRAM

  Sobota, 3 marca, godzina: 12.00-15.30

  • „Dziewicza podróż” (82 minuty) - film dokumentalny z 2013 roku, opowiadający o Laurze Dekker, najmłodszej żeglarce, która samotnie opłynęła świat.
  • „Za burtą” (86 minut) – fabularny film zrealizowany w Nowej Zelandii w 2015 roku na podstawie książki opowiadającej prawdziwą historię załogi jachtu Rose-Noelle, która po wywrotce dryfowała na oceanie w kadłubie jachtu przez 119 dni.


  Sobota, 3 marca, godzina: 17.00-20.00

  • „Niech płynie muzyka” (26 minut) - jest to żeglarsko-muzyczna etiuda filmowa o młodej francuskiej piosenkarce, która żeglując jachtem koncertuje w malutkich portach atlantyckiego wybrzeża Francji.
  • „Wiatr” (126 minut) - fabularny film z 1991 roku, który jest w pełni poświęcony żeglarstwu i rywalizacji na wodzie. Fabuła filmu luźno nawiązuje do wydarzeń z historii regat o Puchar Ameryki, gdy w 1983 roku Stany Zjednoczone przegrały Puchar na rzecz Australii. W rolach głównych występują znani aktorzy: Matthew Modi-ne oraz Jennifer Gray (znana ze filmu „Dirty Dancing”).

   

  Niedziela, 4 marca, godzina: 12.00-16.00

  • „Bon voyage” (21 minut) - film opowiada historię o rejsie pary żeglarzy na Morzu Śródziemnym. W trakcie nocnej żeglugi odkrywają na swoim kursie przeładowany do granic możliwości, będący na granicy zatonięcia statek z uchodźcami. Zszokowani tym nieoczekiwanym spotkaniem, są zbyt wystraszeni by pomóc.
  •  „Jeździec oceanów” (70 minut) – dokumentalny film o jednym z najbardziej znanych obecnie francuskich żeglarzy Ivanie Bourgnonie i jego wokółziemskim rejsie na sportowym odkrytopokładowym katamaranie o dł. 7 metrów.
  • „Morscy Cyganie” (77 minut) – zrealizowany z dużą dawką humoru dokumentalny film o kilkumiesięcznym rejsie grupy młodych ludzi, w trakcie którego przeżywają mnóstwo wyjątkowych i niespodziewanych przygód.
  • "Przygoda z Marynarką Wojenną" (25 minut) - film opowiada o największych na Bałtyku ćwiczeniach NATO.

   

  jachtfilm logo festiwal 03

   

  Festiwal JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest również jedyną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Wszystkie opowieści pokazywane są w wersji z polskimi napisami.

  Organizatorami festiwalu są JachtFilm i Centrum Żeglarskie w Szczecinie.
  Patronem honorowym festiwalu JachtFilm jest Polski Związek Żeglarski.

  Szczegółowe informacje o prezentowanych filmach i program znajdują się na stronach www.jachtfilm.pl.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Tytuł projektu: Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Nr umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.06.01.01-32-013/09-00 z dnia 29.01.2010 roku

 

Szybki kontakt

Newsletter

Zapisz się do naszego newsletera jeśli chcesz otrzymywać informacje.

O nas

Centrum Żeglarskie powstało w 2008 roku. Od tego czasu aktywnie działamy na rzecz upowszechnienia wśród dzieci i młodzieży turystyki wodnej i żeglarskiej.

Czytaj więcej..