•  

    Od 5 do 8 sierpnia Szczecin kolejny raz stanie się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017.

     

    Impreza organizowana była przez Szczecin już dwa razy – w latach 2007 i 2013. Dwukrotnie zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów. W tym roku po raz trzeci ponownie wypełnią się niezapomnianą żeglarską atmosferą, a miasto rozbłyśnie bielą marynarskich czapek i pasiastymi koszulkami załogantów. Podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu!

     

    stopka TSR 2

     

    Ramowy program imprezy

     

    PIĄTEK, 4 sierpnia 2017 r.

    Wały Chrobrego

    od 8:00 Powitanie przypływających jednostek

    16:00-24:00 Jarmark pod Żaglami

    Łasztownia

    od 8:00-22.00 Powitanie przypływających jednostek

    09.00-24.00 Festiwal Rzeźby w Piasku

    16.00-21.00 Strefa Namiotów Sferycznych

    16:00-24:00 Jarmark pod Żaglami

    16:00-24:00 Wesołe Miasteczka

    19.00-23.30 Samba Port Festival

    Bulwar Gdyński

    16.00-02.00 Scena Chillout

    Wyspa Grodzka

    14.00-20.00 Strefa Sportu - turnieje i zabawy sportowe

    Plac Adama Mickiewicza

    16:00-20:00 Strefa Dziecięca - zabawy, animacje, spektakle, występy zespołów, warsztaty

    16.00-20.00 Family Travel Festival

    Jana z Kolna

    16:00-24:00 Jarmark pod Żaglami

    16:00-24:00 Wesołe Miasteczka

     

    SOBOTA, 5 sierpnia 2017 r.

    Wały Chrobrego

    08.00-12.00 Powitanie przypływających jednostek

    10:00-02:00 Jarmark pod Żaglami

    Łasztownia

    08.00-12.00 Powitanie przypływających jednostek

    14:50 Wypuszczenie gołębi – przy Starej Rzeźni

    10:00-18:00 Festiwal Orkiestr Dętych

    10:00-21:00 Strefa Namiotów Sferycznych

    09.00-24.00 Festiwal Rzeźby w Piasku

    10:00-02:00 Festiwal Smaków Food Trucków

    10:00-02:00 Jarmark pod Żaglami

    10:00-02:00 Wesołe Miasteczka

    18.30-23.30 Scena Łasztownia - koncert zespołów Stare Dzwony, Perły i Łotry, Ryczące 20

    22.00-23.30 Samba Port Festival

    Bulwar Gdyński

    11.00-18.00 Kontener – punkt info

    12.00-02.00 Scena Chillout

    Port Jachtowy i Nabrzeże Wieleckie

    10.00 – 20.00 Trasa kursowania tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)

    Jana z Kolna

    10:00-16:00 Wyścigi drezyn z OT Logistics

    10:00-02:00 Jarmark pod Żaglami

    10:00-02:00 Wesołe Miasteczka

    Pokłady jednostek

    10.00-20.00 Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)

    13.00-24.00 Obchody 25-lecia żaglowca Fryderyk Chopin (Łasztownia, pokład Fryderyka Chopina)

    Scena Główna

    19.30 Uroczyste otwarcie Finału Regat TSR

    20.00-22.00 Koncert Andrei Bocellego

    22.00-22.15 Pokaz sztucznych ogni

    Cmentarz Centralny

    12.00 Złożenie kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”

    Wyspa Grodzka

    10.00-22.00 Strefa Sportu - turnieje i zabawy sportowe

    Plac Adama Mickiewicza

    12.00-20.00 Strefa Dziecięca

    12.00-20.00 Family Travel Festival

     

    NIEDZIELA, 6 sierpnia 2017 r.

    Wały Chrobrego

    16.00 Parada Załóg - Trasa parady: Wały Chrobrego - Teatr Letni

    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

    Katedra Św. Jakuba

    12.00 Msza Święta „Za tych, co na morzu”

    Łasztownia

    10.30-14.30 Festiwal Orkiestr Dętych

    10.00-21.00 Strefa Namiotów Sferycznych

    09.00-24.00 Festiwal Rzeźb w Piasku

    18.30-23.30 Scena Łasztownia - koncer zespołów: Stare Dzwony, Perły i Łotry, Ryczące 20

    10.00-02.00 Festiwal Smaków Food Trucków

    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

    10.00-02.00 Wesołe Miasteczka

    Teatr Letni

    17.00-17.30 Program artystyczny

    17.30-18.00 Rozdanie nagród przez STI

    18.00-18.30 Koncert – Stary Szmugler

    Pokłady jednostek

    10.00-20.00 Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)

    14.00-15.00 Nabożeństwo ekumeniczne (Fryderyk Chopin - Łasztownia)

    15.00-16.00 Wodowanie książki "Zobaczyć Cape Horn. Czy warto było?" (Fryderyk Chopin - Łasztownia)

    16.00-17.30 Uroczystość zmiany portu macierzystego STS Kapitan Borchartd na Szczecin. Uroczystość wodowania znaczka okolicznościowego Poczty Polskiej (Fryderyk Chopin - Łasztownia)

    17.30-22.30 Koncerty zespołów: Shantażyści, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Hard Times

    Bulwar Gdyński

    11.00-18.00 Kontener – punkt info

    11.30-12.00 Orszak literacki - wodowanie statków poezji

    12.00-02.00 Scena Chillout

    Port Jachtowy i Nabrzeże Wieleckie

    10.00 – 20.00 Trasa kursowania tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)

    Scena Główna

    20.00-22.00 Koncert The Voice of Poland: Rafał Brzozowski, Adam Stachowiak, Sarsa, Damian Ukeje, Andrzej Piaseczny, Anna Karwan, Antek Smykiewicz, Mateusz Grędzińśki, Natalia Nykiel, Afromental

    Wyspa Grodzka

    10.00-22.00 Strefa Sportu - turnieje i zabawy sportowe

    Plac Adama Mickiewicza

    12.00-20.00 Strefa Dziecięca

    12.00-20.00 Family Travel Festival

    Jana z Kolna

    10.00-16.00 Wyścigi drezyn z OT Logistics

    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

    10.00-02.00 Wesołe Miasteczka

     

    PONIEDZIAŁEK, 7 sierpnia 2017 r.

    Wały Chrobrego

    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

    Łasztownia

    10.00-21.00 Strefa Namiotów Sferycznych

    09.00-24.00 Festiwal Rzeźb w Piasku

    16.00-22.15 Formacja, The Klezmafon, Tonam i Synowie, Emerald

    10.00-02.00 Festiwal Smaków Food Trucków

    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

    10.00-02.00 Wesołe Miasteczka

    Scena Główna

    20.00 Koncert

    Bulwar Gdyński

    11.00-16.00 Kontener – punkt info

    12.00-02.00 Scena Chillout

    Port Jachtowy i Nabrzeże Wieleckie

    10.00 – 20.00 Trasa kursowania tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)

    Pokłady jednostek

    Czytanie na pokładach

    10.00-20.00 Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)

    17.30-22.30 Koncert zespołów: Arek Wizło i Waldemar Mieczkowski, Shantażyści (Fryderyk Chopin - Łasztownia)

    Wyspa Grodzka

    Strefa Sportu

    Plac Adama Mickiewicza

    16.00-20.00 Strefa Dziecięca

    16.00-20.00 Family Travel Festival

    Jana z Kolna

    10.00-16.00 Wyścigi drezyn z OT Logistics

    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

    10.00-02.00 Wesołe Miasteczka

     

    WTOREK, 8 sierpnia 2017 r.

    Wały Chrobrego

    06.00-10.00 Pożegnanie wypływających jednostek

    10.00-16.00 Jarmark pod Żaglami

    Łasztownia

    06.00-10.00 Pożegnanie wypływających jednostek

    09.00-22.00 Festiwal Rzeźby w Piasku

    10.00-16.00 Festiwal Smaków Food Trucków

    10.00-16.00 Jarmark pod Żaglami

    10.00-16.00 Wesołe Miasteczka

    Jana z Kolna

    10.00-16.00 Jarmark pod Żaglami

    10.00-16.00 Wesołe Miasteczka

     

    Więcej informacji: tallships.szczecin.eu

    Gwiazdą muzyczną tegorocznego zlotu żaglowców w Szczecinie będzie Andrea Bocelli. Artysta wykona swoje największe przeboje w otoczeniu kołyszących się masztów i powiewających żagli.

    Ale to nie wszystko! Finał regat przedłużony zostanie o największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 11 i 12 sierpnia niebo nad Odrą rozbłyśnie tysiącem kolorowych fajerwerków, przygotowanych przez najlepsze firmy pirotechniczne z całego świata.

    Szczeciński Finał Regat The Tall Ships Races objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

     

    TTSR patroni sponsorzy

    Wały Chrobrego

    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami

    Łasztownia

    10.00-21.00 Strefa Namiotów Sferycznych
    09.00-24.00 Festiwal Rzeźb w Piasku
    16.00-22.15 Formacja, The Klezmafon, Tonam i Synowie, Emerald
    10.00-02.00 Festiwal Smaków Food Trucków
    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami
    10.00-02.00 Wesołe Miasteczka

    Scena Główna

    20.00 Koncert

    Bulwar Gdyński

    11.00-16.00 Kontener – punkt info
    12.00-02.00 Scena Chillout

    Port Jachtowy i Nabrzeże Wieleckie

    10.00 – 20.00 Trasa kursowania tramwaju wodnego (bezpłatne bilety w namiocie TT-Line)

    Pokłady jednostek

    !---->
      Czytanie na pokładach
    10.00-20.00 Zwiedzanie jednostek (pokłady jednostek klasy A i B)
    17.30-22.30 Koncert zespołów: Arek Wizło i Waldemar Mieczkowski, Shantażyści (Fryderyk Chopin - Łasztownia)

    Wyspa Grodzka

      Strefa Sportu

    Plac Adama Mickiewicza

    16.00-20.00 Strefa Dziecięca
    16.00-20.00 Family Travel Festival

    Jana z Kolna

    10.00-16.00 Wyścigi drezyn z OT Logistics
    10.00-02.00 Jarmark pod Żaglami
    10.00-02.00 Wesołe Miasteczka
  • ttsr,


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Tytuł projektu: Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Nr umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.06.01.01-32-013/09-00 z dnia 29.01.2010 roku