• 7 czerwca wystartowały Międzyszkolne Mistrzostwa Szczecina w Kajakarstwie. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych (od klasy IV) i gimnazjów, podzielone na kategorie wiekowe oraz według płci. Młodzież walczyła na dystansie 500 m na kajakach turystycznych. Organizatorem imprezy było Centrum Żeglarskie i MOS.

DSCN9443 DSCN9483

Zwycięzcą  Mistrzostw została szkoła, która uzyskała najwięcej punktów za starty w 2 rundach. Na końcowy wynik drużyny składała się suma punktów zdobytych przez jej wszystkie osady.

DSCN9479 DSCN9665

W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych w kategorii dziewczęta zwyciężyła SP 12 (266 pkt), której opiekunem jest P. Szczeszek. Kolejne miejsca zajęły szkoły: SP 16 (92 pkt), prowadzona przez E. Hauzer i K. Marcińczyk oraz KSP (84 pkt), pod opieką K. Paruszewskiej.

W kategorii chłopcy I miejsce zajęła SP 12 (158 pkt), kolejne KSP (125 pkt) i SP 16 (106 pkt).

W zawodach II rundy wystartowały 84 zawodniczki i 94 zawodników z 8 szkół podstawowych.

DSCN9683 DSCN9765

W klasyfikacji ogólnej szkół gimnazjalnych, w kategorii dziewczęta, zwyciężyło GM 43 (173 pkt), prowadzone przez trenerów D. Chmiel i T. Franczaka. Miejsce II wywalczyło GM 14 (117 pkt), prowadzone przez B. Kaziszyn i A. Gryglicką. Ostatnią pozycję na podjum zajęło GM 34 (99 pkt), pod opieką M. Drabik i P. Kurzydłowski.

W kategorii chłopcy I miejsce wywalczyło GM 14 (151 pkt), kolejne było GM 43 (140 pkt), a trzecią lokatę zdobyło GM 34 (114 pkt).