Kurs motorowodny

10 maja rusza kolejny kurs motorowodny. Zapraszamy wszytskich chętnych do skorzystania oferty Centrum Żeglarskiego. Wystarczy zarejestrować się poprzez zakładkę e-rekrutacja.


Ruszają kursy żeglarskie!

Już w najbliższą sobotę ruszają kursy żeglarskie - żeglarz jachtowy oraz jachtowy sternik morski. Rejestracji na szkolenia należy dokonać poprzez zakładkę e-rekrutacja.


Rusza rekrutacja na półkolonie

Mimo że ledwie zaczęła się wiosna i do lata jeszcze szmat czasu, to najwyższa pora pomyśleć o wakacyjnych planach. Już w najbliższy poniedziałe – 3 kwietnia o godzinie 9.00 – rusza otwarta rekrutacja na półkolonie. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Pracownik poszukiwany

Centrum Żeglarskie poszukuje pracowników do pracy w sezonie 2017. Jeśli potrafisz żeglować, a być może masz również odpowiednie uprawnienia oraz jesteś osobą niekaraną za przestępstwa popełnione umyślnie, to oferta właśnie dla Ciebie!


Ptaki lecą na Jezioro Dąbie

Edukacyjna wystawa „Ptaki ujścia rzeki Odry” stanęła na naszej przystani. Na kilkunastu planszach zaprezentowanych zostało aż 60 gatunków żyjących w naszym sąsiedztwie ptaków.


Ruszył nabór do Reprezentacji Szczecina w TTSR

Rozpoczął się nabór do żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2017. Granatowo-bordowa załoga promować będzie Szczecin podczas wyścigu po Bałtyku, przeżywając przy tym wielką, morską przygodę.


Rekrutacja na wypoczynki

Już dzisiaj rusza rekrutacja na letnie obozy, zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą. A wszystkich zainteresowanych wakacyjnymi półkoloniami  informujemy, że tu rekrutacja ruszy 3 kwietnia o godz. 9.00.


Znamy nominowanych do Nagród Żeglarskich!

Spośród ponad 90 zgłoszeń kandydatów do Nagród Żeglarskich kapituła wybrała nominowanych. Listę zaakceptował Prezydent Miasta Szczecin. W kategorii Nagroda Kota Umbriagi, nominowana została Iga Wójcikiewicz pływająca i śpiewająca w Centrum Żeglarskim.


Szkolenie motorowodne

Już niebawem, bo 10 marca, startuje kurs przygotowujący do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się tego dnia o godzinie 17.00 w świetlicy Centrum Żeglarskiego. Wszystkich chętnych zapraszamy do rekrutacji na stronie Centrum. 


Spotkanie "Wspomaganie decyzji w sytuacjach kolizyjnych"

Centrum Żeglarskie zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe "Wspomaganie decyzji w sytuacjach kolizyjnych", które odbędzie się w dniu 11 marca o godz. 11.00 w świetlicy Centrum Żeglarskiego. Wstęp jest bezpłatny! 


Centrum Żeglarskie dołączyło do PTSM

Schronisko szczecińskiego Centrum Żeglarskiego zostało zarejestrowane w bazie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Oznacza to, że członkowie PTSM, których w Polsce jest ponad 25 tysięcy, mogą nad Jeziorem Dąbie korzystać z tańszych noclegów.


Co zobaczymy za kołem polarnym?

W sobotę 28 stycznia w Centrum Żeglarskim odbyło się spotkanie z uczestnikami „Wyprawy Narwik 2015”. Ten rejs edukacyjny zorganizowano w ramach Szczecińskiego Programu Edukacyjnego Rejsy Odkrywcy, dla uczczenia 70-lecia polskiego żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim oraz 75. rocznicy walk Polaków o Narwik i Wolność Norwegii.


Festiwal filmów JachtFilm niebawem w Szczecinie

W dniach 11-12 lutego 2017 r. odbędzie się szczecińska edycja festiwalu JachtFilm. Projekcje filmów żeglarskich odbędą się w Starej Rzeźni oraz w Centrum Żeglarskim. Na wszystkie pokazy wstęp jest wolny! Współorganizatorami szczecińskiej edycji Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm jest Centrum Żeglarskie.


Rusza nabór na oficerów łącznikowych

Rozpoczynamy rekrutację wolontariuszy na Manewry BALTOPS 2017 oraz finał regat The Tall Ships Races 2017. Zainteresowani mogą zgłaszać się do końca lutego 2017 roku. Spotkania kwalifikacyjne odbywać się będą w pierwszej połowie marca. Więcej informacji znajduje się na stronie ttsr.eu.


Nagrody Żeglarskie Szczecina

Szczecin, jako miasto o bogatych tradycjach żeglarskich, ustanowiło własne Nagrody Żeglarskie. Pierwszy raz zostaną one przyznane w marcu 2017 podczas uroczystej Gali Żeglarskiej. Poprzedzi ją zgłaszanie kandydatów i wybór nominowanych.


Startuje bezpłatny cykl szkoleń

Centrum Żeglarskie zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń. Spotkania tematyczne mają na celu przybliżenie zagadnień dotyczących żeglarstwa i jak mówi ich organizator – Jerzy Kaczor – Żeglującym chcemy przypomnieć, a niezdecydowanych zachęcić do zainteresowania się żeglarstwem.


Wigilia 2016

Wszystkich miłośników sportów wodnych i przyjaciół Centrum Żeglarskiego, a także członków naszych sekcji i ich rodziny zapraszamy na Wigilię Żeglarską 2016, która odbędzie się dnia 15 grudnia. Rozpoczynamy o godzinie 17.00.
W tym roku całość wydarzenia będzie miała miejsce na przystani w okolicach białego namiotu. Ubierzcie się ciepło i zabierzcie ze sobą dobry humor!


Szkółka Żeglarska Wojtka Zakrzewskiego

Informujemy, że w sobotę 10.12.2016 zajęcia grupy zaawansowanej zostaną połączone z zajęciami grupy II i odbędą się w godzinach 10.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy.


Odwołane zajęcia

W najbliższy weekend (03-04.12.2016 r.) zajęcia prowadzone przez: Tomasza Andraszewicza, Grzegorza Durdynia, Izę Poppe-Iwanów, Jerzego Szwocha, Wojciecha Zakrzewskiego, Joannę Kaczor, Stanisława Borysewicza, Przemysława Dziarnowskiego i Wojciecha Paluszkiewicza, zostają odwołane. Zajęcia prowadzone na basenie SDS przez Grzegorza Durdynia, poprowadzi Jakub Skorupski.


V Spływ Mikołajkowy

Już 3 grudnia 2016 r. (sobota) o godzinie 11.00 startuje organizowany przez Centrum Żeglarskie „Spływ Mikołajkowy”. Pomysłodawca – Piotr Owczarski – zabiera na wyprawę członków sekcji kajakarstwa turystycznego oraz sekcji żeglarskich prowadzonych przez J. Kaczor, I. Poppe-Iwanów. Wyprawa ta daje możliwość zobaczenia zimowego Szczecina z perspektywy kajaka.


Zmiana miejsca zajęć sekcji Tomasza Franczaka

Informujemy, że sobotnie zajęcia (26.11.2016 r.) sekcji regatowej Tomasza Franczaka odbędą się w Galerii Kaskada! Dołączamy do akcji „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. Godziny spotkania pozostają niezmienne.


Rekrutacja do sekcji żeglarstwa morskiego

Trwa nabór na ponad 40 wolnych miejsc w sekcji żeglarstwa morskiego Centrum Żeglarskiego. Członkami załóg mogą zostać osoby powyżej 16. roku życia, które chcą rozpocząć przygodę z żeglarstwem na pokładzie jednego ze słynnych szczecińskich jachtów.


Weekendowe zmiany planu zajęć

W najbliższy weekend zajęcia prowadzone przez Wojciecha Zakrzewskiego zostają odwołane. Dotyczy to zajęć organizowanych na przystani Centrum Żeglarskiego (w sobotę) oraz zajęć odbywających się na basenie (w niedzielę).


Okręty Marynarki Wojennej w Szczecinie

Już w najbliższy wtorek, tj. 22 listopada, około godziny 11.30 do Szczecina zawitają dwa okręty 3 Flotylli Okrętów z Gdyni – ORP "Generał Tadeusz Kościuszko" i ORP "Wodnik". Ten drugi udostępni swój pokład zwiedzającym w godzinach 14.00-18.00. Zainteresowanych mieszkańców zachęcamy do skorzystania z okazji i wejścia na pokład jednostki.


Odwołane zajęcia

w najbliższą sobotę, tj. 19 listopada zajęcia w sekcji Laser u Tomasza Franczaka zostają odwołane.


Podsumowanie warsztatów ekologicznych

Końca dobiegła tegoroczna edycja warsztatów ekologicznych "Poznajemy akweny Szczecina". Oficjalne podsumowanie cyklu odbędzie się 14 listopada o godz. 12.00 w sali gimnastycznej VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Jagiellońskiej 41.